Kapat

Twitter’da Nasıl Alıntı ve Retweet Yapılır?

Anasayfa Teknoloji Twitter’da Nasıl Alıntı ve Retweet Yapılır?

Sosyal medya platformları arasında birçok ünlünün, sanatçının kullandığı ve yine normal insanlarında vazgeçemediği Twitter, çeşitli özellikleri ile vazgeçilmez bir sosyal medya mecrası olmayı başarmış durumda. Twitter’da bulunan çeşitli özelliklere bakacak olursak, pek çok kullanıcının bazılarından bir haber olduğunu söylememiz mümkündür. Örneğin Retweet, Twitter’da nedir ve nasıl yapılır?

Retweet, bir kişinin, kullanıcının atmış olduğu tweeti kendi profilinizde paylaşarak takipçilerinizin görmesini sağlayabileceğiniz bir özelliktir. Bir tweeti retweetleyebilmek için Retweet etmek istediğiniz tweetin hemen altında ortada birbirini takip eden oka tıklamanız yeterlidir. Eğer retweet etmek istediğiniz tweetin sahibi tweetlerini korumaya almış ise bu özelliği o kişinin tweetleri için kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Twitter’da alıntı yapmakta sadece Twitter’ın resmi mobil uygulaması üzerinden yapılabilen bir özelliktir. Alıntı yapmak istediğiniz tweetin yine ortasında bulunan retweet butonuna tıklayın. Sonrasında karşınıza “Retweetle” ve “Alıntıla” seçenekleri çıkacaktır. Buradan “Alıntıla” seçeneğine tıklamanız ile birlikte tweeti kendi profilinizde alıntılamış olacaksınız. Bu özelliği uygulayarak kendi yorumunuzu da tweet içerisine ekleyebileceksiniz.

Twitter’da uygulaması gayet kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilen bu iki özelliği uygulayarak sizde twitter’ı daha keyifli bir ortama dönüştürebilirsiniz. Takipçileriniz ile farklı kişilerin görüşlerini de paylaşarak, çeşitliliği arttırmış olabilirsiniz. Böylelikle yeni konuşabileceğiniz konular, yeni görüşleri keşfedebileceksiniz. Twitter çeşitli özellikleri ile kullanıcılarına çok daha farklı bir sosyal medya deneyimi sunmakla yeniliklere açık bir sosyal platform olduğunu da göstermiş olmaktadır.

Yazıyı Oylayın?

Popüler Yazılar