Kapat

Podcast Nedir Ne İşe Yarar?

Anasayfa Teknoloji Podcast Nedir Ne İşe Yarar?

Podcast; çoğunlukla MP3 formatında sunulan ve belli konularda hazırlanan bir nevi sesli içeriklerdir. Çoğu zaman MP3 formatıyla sunuluyor olmasının nedeniyse Podcast’leri insanların izleme ihtiyacı duymaksızın takip edebilmesidir. Bu sayede kullanıcılar spor yaparken, çalışırken ve daha birçok işi yaparken Podcast kaynaklarını da dinleyerek istediği ve ilgisini çeken konular hakkında bilgi sahibi olabilir.

Podcast, Apple kullanıcılarına oldukça yakın bir konu olmasına karşın Android kullanıcıları Google Play Music’in 18 Nisan’da sahip olduğu Podcast desteğiyle birlikte tanımaya başlayacaktır. O halde dilerseniz Android cihazınızı kullanarak nasıl Podcast yayınlarını keşfedebileceğinize ve kullanabileceğinize değinelim;

Google Play Müzik’de Podcast Bulma ve Takip Etme

  1. Öncelikle cihazınızın ana ekranından veya uygulamalar penceresinden Google Play Müzik’i bulun ve giriş yapın.
  2. Sol üst köşedeki menüye ulaşma butonuna tıklayın ve ardından Podcast’e tıklayın.
  3. Şimdi dilerseniz en çok dinlenenler, kategoriler gibi kriterlerle Podcast’leri bulabilirsiniz. Ayrıca arama butonu yardımıyla da yine bir Podcast araması gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Dikkatinizi çeken bir Podcast bulduğunuzda, Podcast’in üzerine tıklayın ve “Takip et” butonuna basın.
  5. Eğer daha sonraki Podcast bölümlerini de otomatik olarak cihazınıza indirmek istiyorsanız otomatik olarak son üç bölümü indirme seçeneğine de tıklamayı unutmayın.
Yazıyı Oylayın?

Popüler Yazılar