Kapat

Photoscape Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Anasayfa Windows Photoscape Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Photoscape Ücretsiz ve Türkçe Resim, Fotoğraf düzenleme, kesme, Birleştirme, Göz ve saç rengi değiştirme, resim üzerine yazı yazma ve logo ekleme, fotoğraflarda sivilceleri silme, yeniden boyutlandırma, ekran görüntüsü çekme gibi bir çok faydalı aracı içerisinde barındıran Altın gibi değerli resim editörlerinden biridir.

Daha sonraki menüde Gösterici kısmı var burası bilgisayarınızdaki resimleri açmanıza ve büyüterek incelemenize yarar, Yapmanız gereken şey photoscape açtıktan sonra resimlerinizi programa göstermeniz yeterlidir.

Bu üstteki resimde düzenleyici Seçeneği burada yapabilecekleriniz şunlar ;Resim rengini matlaştırma, renkli çerçeve ekleme, parlaklık ayarlama, arka plan ışıklandırma, film efekti verme ve yeniden boyutlandırma gibi işlemleri yapabilirsiniz bunlar için yapmanız gereken Düzenleyici seçeneği seçili iken Allta Ev Sekmesine tıklamanız yeterli.

Bu üstteki resim Toplu Düzenleyici Menüsü burada toplu halde resimlerin boyutlarını değiştirebilirsiniz, Çerçeve ekleme yapabilirsiniz, resim netliğini ayarlayabilirsiniz, kenar boşlukları kesebilirsiniz, eskitme yapabilir, süsleme, antika foto, bulanıklaştırma gibi bir çok değişikliği bu alanda yüzlerce fotoğrafa aynı anda uygulayabilirsiniz.

Bu üstteki kısım ise Sayfa sekmesi burada resimleri birleştirerek Web sayfaları oluşturabilir, sıra sıra görünmesini istediğiniz resimleri ayarlayarak birleştirebilir, Çerçeve ekleyerek süsleme yapabilirsiniz.

Üstteki Alan Gif Yapma kısmı (AniGif) burada yapmanız gereken hareketli olmasını istediğiniz resimleri sürükleyerek programın içine atmanız daha sonra sağ üstte efekti değiştir kısmından yatay veya dikey olarak geçiş erebilir, geçiş süresini ayarlayabilir ve arka plan rengini değiştirebilirsiniz.

Bu üstteki kısım ise Resim üzerine Yazı ve Logo eklemek için kullanılan Alttaki Nesne Penceresi, yazı ekleme için T işaretine tıklayarak yazı fontu ve renk seçimi yaparak yazınızı yazar ve resim üzerinde istediğiniz alana eklersiniz. Logo eklemek için Kalp işaretinin yanındaki resim kutucuğuna tıklayarak Logoyu bilgisayarda seçerek ekleme yapabilirsiniz.

Photoscape programının kullanımı Türkçe olduğundan basit olsada yeni başlayanlar için pratik bilgiler işlerine yarar diye düşündük. Soru ve sorunlarınızı yorum yazarak bize iletebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın?

Popüler Yazılar