Kapat

Opera Tarayıcı İçin Ücretsiz Vpn Kullanımı

Anasayfa Android Opera Tarayıcı İçin Ücretsiz Vpn Kullanımı
  • Opera’nın Ücretsiz VPN’i Özelliği

VPN Nedir? VPN internet üzerinden bir çok bilgisayarın bulunmuş olduğu bir ağdır. İnternet bağlantısı üzerinde kurulmuş Yerel bir ağ bağlantısı haricinde internetinizi kullanmayan herhangi bir yerdeki bilgisayara bağlanmanızı sağlar. Ayrıca VPN özelliği sizi bulunduğunuz ülkenin haricinde bir konumda gösterebilir, bu sayede ise yasaklı sitelere giriş yapmanızı sağlayabilir.

Opera internet tarayıcısı son zamanlarda rağbet görmeye başladı. Opera’nın kullanıcıları için getirdiği yeni özellikler ve güncellemeler sayesinde son zamanlarda en çok kullanılan tarayıcılardan biri haline geldi.

Opera’nın son güncellemesiyle birlikte gelen ücretsiz VPN özelliği insanlar tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Opera’nın duyurusuyla ücretsiz olarak kullanılabilecek olan VPN özelliğinin detaylarını sizler için anlatacağız.

VPN özelliğine ihtiyaç duyan bir çok kullanıcı artık VPN özelliğini kullanabilecek. Opera’nın VPN özelliğini açması ile birlikte bütün rakip tarayıcılar bu özelliği açmak için kolları sıvadı. Hemen hemen herkesin ücretsiz VPN özelliğine ihtiyaç duyduğu bu zaman diliminde geç bile kalındığını söyleyebiliriz.

  • Opera’nın Ücretsiz VPN’i Nasıl Kullanılır?

Opera tarayıcısında ücretsiz VPN özelliğini kullanmak istiyorsanız Opera Geliştiriciler Sürümünü kullanmak zorundasınız. Aksi taktirde bu özelliği kullanamıyorsunuz.

  • Opera Geliştiriciler Sürümü’nü orijinal sitesi üzerinden indirip kurun.
  • Kurulum bittikten sonra Ayarlar bölümüne girin ve oradan VPN özelliğini bulun.
  • Bu özelliği aktif duruma getirin. Bu işlemin sonrasında bir internet sitesine giriş yapın ve üst sol kısımda kalan VPN sekmesi üzerinde bulunan ülke seçiminizi yapın.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra ücretsiz VPN kullanımına başlamış olursunuz.

Bu özellik henüz yeni kullanıma başladığından dolayı, çoğu ülkenin ismi VPN ülkeleri arasında yer almıyor. Şuan için Kanada, Almanya ve ABD‘de bulunan VPN, gelecek günlerde diğer ülkelere de yayılacak gibi görünüyor. Kullanmış olduğumuz bütün tarayıcılardan önce bu işe girişen Opera en çok kullanılan tarayıcı olma yolunda ilerliyor.

Popüler Yazılar