Kapat

Online Toplantı Programı ZOOM İndir!

Anasayfa Android Online Toplantı Programı ZOOM İndir!

Zoom uygulamasını daha önce hiç duydunuz mu? Pandemi döneminde pek çok kişinin çoklu görüşme ihtiyaçları konusundaki imdadına yetişen bu uygulama, hepimizi ön plana çıkaracak ve yapısal olarak çok daha farklı bir dilde ilerlemeye başlayacaktır. Zoom ile uzaktan görüşme yapabilir, kendinizle ilgili bütün seçenekleri online olarak incelemeye başlayabilir ve tek bir tıklama ile yapısal farklılıkları da kullanabilirsiniz.

Şirket, dokuz yıl önce Çin kökenli Amerikan iş insanı 50 yaşındaki Eric Yuan tarafından kuruldu. Yuan, şirketi kurmadan önce Amerikan teknoloji devi Cisco Systems’in mühendislik biriminin başkan yardımcılığı görevindeydi. Zoom’da düzenlenen toplantılara 2015 yılında katılan kişi sayısı 40 milyondu. Şirket 2019 yılında halka arz edildi ve piyasa değeri 16 milyar dolara yükseldi.

Covid-19 salgınıyla bu rakamlar da katlandı.

Uzaktan eğitim, uzaktan toplantı, uzaktan iş gibi pek çok uzaktan görüşme işlemleri için tercih edilebilen Zoom uygulaması, Windows ve diğer bütün işletim sistemleri için gayet etkili ve pratik bir yazılımdır. Uygulamayı kullanmak da oldukça kolay. Öncelikle Join a meeting butonuna tıklayın ve sonra size verilen oda numarasını girin. Ardından da Join tuşuna basarak görüşmeye hazır hale gelin. Start kamera tuşuna basarak kameranızı aktif hale getirebilir ve görüşmelerinizi de bu sayede ilerletmiş olabilirsiniz. Bizim önerilerimiz bizzat bu konuyla ilgili bir çalışma yapmanız olacaktır.

Corona virüsü nedeniyle sosyal mesafe kuralına dikkat eden insanlar yüz yüze yapılamayan görüşmeler, toplantılar ya da ders anlatımları için Zoom Meeting uygulamasına yöneldi. Bu uygulama bu yüzden son dönemlerin en çok tercih edilen online görüşme uygulamaları arasında yer alıyor. Online olarak görüşme imkanı sunan Zoom birden çok kullanıcının aynı anda görüşmesine imkan sunuyor.

Bir toplantı devam ederken veya bittiğinde yöneticiler her bir katılımcının işletim sistemi, IP adresi ve konum verisi, chat bilgisini görebiliyor. Elbette Zoom’un ispatlanabilmiş bir güvenlik zaafiyeti bulunmuyor; ancak ortada önemsenecek derecede birçok güvenlik riskinin bulunduğu da açık. Bu yüzden pek çok kişinin yapacağı şey, güvenli bir şekilde bu uygulamayı kullanmak ve özellikle kamusal konularda rahatlıkla tercih etmek olacaktır.

Zoom indir

Popüler Yazılar