Kapat

İnternet Hızlandırma Programları

Anasayfa Teknoloji İnternet Hızlandırma Programları

İnternet hızımızın düşük olması, bilgisayarımızın özelliklerinin yeterli olmaması durumunda yada kurduğumuz bir program sistem ayarlarını etkilediğinden veya bir virüs sonucu internet hızında gözle görülür bir yavaşlama olduğunda öncelikle bu duruma neyin sebep olduğunu bulup ona göre çözümler üretmek gerekir. Bunların dışında interneti hızlandırmak isteyenler için özel hızlandırıcı programlar vardır.

Şimdi en çok kullanılan 3 adet internet hızlandırma programını inceleyelim.

1: Turbo İnternet: En çok kullanılan hızlandırma programlarından biridir.
İnternet bağlantınızı siteden siteye anlık optimize eder, Bilinen bütün 32bit tarayıcılar ile %100 uyumlu çalışır, iTunes, Steam vb. uygulamalar ile uyumlu çalışır, Online videoları son derece hızlı izlemenizi sağlar, Bilinen bütün video siteleri ile uyumlu çalışır, Webden yaptığınız bütün yüklemelerde devreye girer.

2: Throttle: Throttle, modem ayarlarınızı internet hızınızı arttıracak şekilde optimize etmenize olanak tanıyan gelişmiş bir bağlantı hızlandırma aracıdır. %200 daha hızlı internet bağlantısı isterseniz Throttle kullanarak modeminizi optimize edebilir ve daha hızlı internete kavuşabilirsiniz.

3: cFosSpeed: cFosSpeed (Trafik Düzenleme ve İnternet Hızlandırma Programı) trafik düzenlemesi, veri transferleri arasındaki gecikmeyi düşürür ve üç kat daha hızlı gezinti yapmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak DSL bağlantınızı maksimum seviyede kullanabilirsiniz!

TCP/IP transferi süresince daima, daha fazla verinin gönderilmesinden önce bir miktar verinin dönüşünün onaylanması gerekir. Veri dönüşü onayının toplanması veri transfer hızında yavaşlamalara ve gecikmelere sebep olur, böylece gönderen tarafı beklemeye zorlar.

Yukarıdaki herhangi bir programı kullandıktan sonra değişimi görmek istiyorsanız buradan internet hız testi yapabilirsiniz.

Popüler Yazılar