Kapat

Avira Phantom VPN Ücretsiz İnceleme

Anasayfa Teknoloji Avira Phantom VPN Ücretsiz İnceleme

Alman antivirüs üreticisi Avira tarafından işletilen Phantom VPN, oldukça hızlı ve kullanımı çok kolay.Ücretsiz sürüm, ayda 500 MB’lik bir kullanım miktarını sınırlar, ancak geçerli bir e-posta adresiyle kaydolursanız, 1GB’a kadar olan tutarı iki katına çıkarır.

Ne yazık ki, bu Windscribe’ın 10GB aylık ücretsiz planı ile karşılaştırıldığında tavuk besleme, ve e-posta kontrol tatil gezgin herhangi birini tatmin olmaz.

Tamamen Ücretsiz VPN Hakkında Gerçekler

Tamamen ücretsiz bir VPN hizmetini tavsiye edemeyiz  çünkü çok fazla web sitelerine reklam enjekte ediyor, bant genişliğinizi ödünç alıyor veya tarama geçmişinizi satıyor. Şirketler, özel verilerinizi özel tutmaya yönelik bir teşviğe sahip değildir.

Sınırsız ücretli hizmet için bir teaser olarak sınırlı ücretsiz katmanlar sunan “freemium” VPN hizmetlerini kullanmak daha iyidir  . Bu tür ücretsiz teklifler genellikle veri kullanımı veya gaza geniş bant hızını kapsar, ancak en azından hizmetlerin nasıl para kazanacağını bilirsiniz.

DAHA FAZLASI:  Ücretsiz vs Ödenen VPN’ler: Hangisini Seçmelisiniz?

Sınırlı ücretsiz katmanlar öncelikle gezginler ya da kahve dükkanlarına dizüstü bilgisayar kullanan kişiler için yararlıdır. 24/7 ev VPN hizmeti için, Özel İnternet Erişimi veya  Windscribe gibi sınırsız ücretli VPN planı  kullanın .

Ne için Ücretsiz Olursun

Yukarıda belirtildiği gibi, Avira Phantom VPN, aygıta bağlı olmadan ayda 500MB ücretsiz veri ve kayıt yaptırırsanız 1 GB verir. Ücretsiz kullanıcılar teknik destek almazlar, ancak 24 ülkedeki tüm Avira’nın 36 VPN sunucularına erişebilirler. Diğer birçok hizmetin ücretsiz kadrosu sunucu seçeneklerini sınırlar.

Avira Phantom VPN Pro üzerinden sınırsız veri erişimi , mobil cihazlar için ayda 5,99 ABD doları veya masaüstü bilgisayarlar için de aylık 6,50 ABD dolarıdır; İkinci plan yıllık bazda 78 $ karşılığında satın alınabilir.

Phantom VPN, Windows, macOS, iOS ve Android için istemci yazılımı vardır. Bağlanmak için yazılıma ihtiyacınız olacak, Linux veya Windows Phone kullanıyorsanız, Phantom VPN’i unutun.

Phantom VPN’nin kullanıcı arayüzü, bağlandığınızda ve sanal konumunuzun ne olduğunu gösterir. Açılır menüden bağlanmak istediğiniz VPN sunucusunu seçebilirsiniz. Yazılım ayrıca güvenilir ağlar için bir Wi-Fi otomatik bağlantı dizisi ayarlamanızı sağlar.

Phantom ile, VPN sunucuları ile bağlantınızı sağlamak için Open VPN (Windows veya Android için) veya L2TP / IPsec (macOS ve iOS için) kullanabilirsiniz. Avira’nın Almanya’da bulunması nedeniyle, Amerikan polisi ağır basan dijital snooping için bilinmesine rağmen, Amerikan arama emirlerinin erişiminin ötesinde olmalıdır.

performans

Avira Phantom VPN’in ücretsiz teklifini ve diğer sekiz servisin testini yaptık: Hide.me, Hotspot Shield, Opera tarayıcısı VPN, ProtonVPN, Speedify, SurfEasy, TunnelBear ve Windscribe.

Test, düzenli tüketici kablosu genişbant hizmeti ile donatılmış bir banliyö New York evinde yapıldı. Her servis bağlantı süresi, gecikme süresi (ağ gecikmesi) ve Ookla’nın Speedtest.net çevrimiçi hizmeti kullanılarak yükleme ve indirme hızları için test edildi.

Her parametre üç kez test edildi ve sonra ortalaması alındı. Ağ hızları değişebileceğinden, her bir test turundan önce herhangi bir VPN servisi aktif olmayan bir temel okuma alındı.

Avira Phantom VPN’in 5.2MB Windows paketini indirmek, HP EliteBook X360 1020 G2  dizüstü bilgisayarımıza yüklemek ve çevrimiçi olmak bizi bir dakikadan daha az sürdü  . TunnelBear, Opera ve Hide.me’nin daha uzun sürmesine rağmen, Avira’nın New York City sunucusuna bağlanma nispeten uzun bir süre aldı.

Ancak Phantom VPN’nin gecikmesi 18.6 milisaniyeydi; VPN olmayan ping süresine ve normal VPN hizmetlerinden en az yüzde 24’lük bir artış. Diğer çoğu hizmet gecikmeleri, VPN olmayan sürelerin en az iki katıydı. (Speedify’ın gecikmesi aslında başlangıç ​​çizgisinden daha azdı, ancak bu servis benzersiz ağ numaraları gerçekleştiriyor ve biz bunu ayrı ayrı ele alıyoruz.)

Phantom VPN, saniyede ortalama 78,2 megabit (Mbps) hızında veri indirdi. VPN öncesi seviyeler ama yine de en iyiler arasında. Sadece Windscribe ve Hotspot Shield daha iyi yaptı.

Avira Phantom VPN, 28.3 Mbps’de veri yüklemiş, VPN öncesi oranlardan yüzde 20’lik bir düşüş ve yine daha iyi sonuçlardan biri. Fantom VPN, video izlemeyi ve bir hıçkırıksız müzik dinlemeyi destekledi.

Avira Phantom VPN

Popüler Yazılar